Гостилница Манојло

30-60мин

10:00 - 22:00 | Булевар Кузман Ј.Питу 15/156,локал 19 | 15911

Гостилница Манојло

30-60мин

Работно време: 10:00 - 22:00

Булевар Кузман Ј.Питу 15/156,локал 19 | 15911

ПОЈАДОК


јајца, шунка, кашкавал, печурки ...

140.00 ден

сланина, кашкавал, јајца ...

150.00 ден

јајца, сирење ...

120.00 ден

кајгана ...

120.00 ден

jајца на око ...

120.00 ден

манојло појадок ...

150.00 ден

ЧОРБИ


телешка чорба ...

140.00 ден

пилешка чорба ...

140.00 ден

САЛАТИ


домат, кромид, пиперка печена, магдонос, маслинки ...

140.00 ден

домат, краставици, сирење, зачини ...

140.00 ден

микс од зелка, марула, морков, цвекло, домат, краставица ...

140.00 ден

домат, краставица, сирење, кромид, маслинки ...

170.00 ден

марула, пилешко месо, кубети, кашкавал, домат, цезар сос ...

210.00 ден

свежа зелка, зачини ...

80.00 ден

домат, кромид, зачини ...

120.00 ден

краставица, зачини ...

120.00 ден

марула, јајце ...

120.00 ден

ЛАДНИ И ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - МЕЗИЊА


100g ...

120.00 ден

тиквица, брашно, презла, јајце ...

150.00 ден

тиквица, брашно, презла, јајце ...

150.00 ден

100g ...

100.00 ден

парче ...

50.00 ден

100g ...

100.00 ден

сезонски ...

140.00 ден

макало со лук ...

120.00 ден

сезонски, пиперка 2, сирење, јајца, зачини ...

170.00 ден

пиперка во павлака ...

90.00 ден

шампињони, магданос, лук ...

170.00 ден

100g ...

110.00 ден

домашна пача ...

140.00 ден

сезонски ...

160.00 ден

сезонски ...

150.00 ден

краставица, павлака, лук, копар, ореви ...

170.00 ден

ДАСКИ


пирошка, похован кашкавал, пилешки прсти, поховани тиквици, похована зденка, похов ...

700.00 ден

пирошка, похован кашкавал, пилешки прсти, поховани тиквици, похована зденка, похов ...

900.00 ден

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА


тавче гравче ...

120.00 ден

свинско филе со праз и пипер ...

320.00 ден

пилешко во кари сос со печурки ...

240.00 ден

свински медаљони со сос од печурки ...

270.00 ден

селско месо ...

270.00 ден

лесковачка мучкалица ...

310.00 ден

сарми мрсни ...

220.00 ден

ќофтиња во доматен сос ...

200.00 ден

свинско месо, зеленчук, печурки, сос ...

1,500.00 ден

свинско месо, ќофтиња, сланина, темен сос, кашкавал, зеленчук ...

1,500.00 ден

ПОХОВАНИ МЕСА


СКАРА


250g ...

180.00 ден

30g ...

17.00 ден

60g ...

70.00 ден

филе свинско на жар ...

450.00 ден

каре ...

1,100.00 ден

димено месо на жар ...

350.00 ден

димен колбас ...

270.00 ден

димена сланина ...

250.00 ден

ребро на жар ...

280.00 ден

порција ...

140.00 ден

ПРИЛОЗИ


помфрит ...

100.00 ден

помфрит со сирење ...

120.00 ден

пекарски компир ...

80.00 ден

зеленчук на скара ...

140.00 ден

мала ...

60.00 ден

голема ...

100.00 ден

РИЖОТО


ориз, зеленчук, пилешко месо, соја, кари, вегета, балсамико, пармезан ...

240.00 ден

ориз, пилешко месо, зачини ...

220.00 ден

ориз, зеленчук, зачини ...

210.00 ден

РИБИ


1kg ...

1,100.00 ден

ПИТИ И ТЕСТА


селско лепче ...

25.00 ден

лепче со сусам ...

35.00 ден

лепче со лукче ...

35.00 ден

ДЕСЕРТИ


мед, ореви ...

150.00 ден

крем, шлаг ...

170.00 ден

крем, банана, плазма, шлаг ...

190.00 ден

трилече ...

130.00 ден

раванија ...

100.00 ден

АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


COCA COLA 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

×

Кошничка

{{ item.name }}

{{ item.quantity }} x {{ item.attributes.friendly_price }}

Кошницата е празна Вкупно: {{ totalPriceFormat }}

Број за телефонски нарачки 15911