Irish Pub st. Patrick

30-60мин

10:00 - 18:30 | Кеј 13 Ноември 8, Скопје | 15911

Irish Pub st. Patrick

30-60мин

Работно време: 10:00 - 18:30

Кеј 13 Ноември 8, Скопје | 15911

ПОЈАДОК


кајгана ...

80.00 ден

3 јајца ...

140.00 ден

3 јајца ...

140.00 ден

3 јајца ...

140.00 ден

3 јајца ...

140.00 ден

јајце на тост со путер и кашкавал ...

80.00 ден

СВЕЖИ САЛАТИ


домати, краставици, марула, цвекло, морков, зелка ...

100.00 ден

домати, краставица, сирење, маслинки, кромид ...

150.00 ден

домати, краставици, сирење, маслинки, пиперки ...

150.00 ден

дресинг, марула, јајце, кашкавал, пармезан, домати ...

180.00 ден

дресинг, пилешко 80гр, марула, јајце, кашкавал, пармезан ...

220.00 ден

црн грав, марула, рукола, црвен кромид, дресинг ...

180.00 ден

моцарела 80гр, дресинг, домати, песто ...

240.00 ден

...

200.00 ден

марула. кафеав ориз, 1/4 авокадо, сирење, пченка, црн грав, начос, салса, сок од лимон, ...

200.00 ден

...

240.00 ден

ЗАКУСКИ


300гр, кечап ...

80.00 ден

чипс со чили сос ...

80.00 ден

начос со сирење ...

120.00 ден

начос без сирење ...

80.00 ден

200гр, сос од лук, пармезан, чили сос ...

150.00 ден

100гр сирење, кечап ...

150.00 ден

250 гр, кечап и мајонез ...

160.00 ден

150гр, тартар сос ...

180.00 ден

250гр, сос од мед и сенф ...

150.00 ден

150гр ...

150.00 ден

150гр. со чипс ...

150.00 ден

ПЕЧЕН ЛЕБ


бургер лепиња ...

30.00 ден

багет ...

30.00 ден

тортиља ...

30.00 ден

ТЕСТЕНИНИ


путер, сирење, кашкавал, крем ...

250.00 ден

бело вино, домати, копар, босилек ...

200.00 ден

шпагети 350гр, сос, мелено месо 150гр ...

250.00 ден

шампињони 150гр, домати, моцарела 50гр, кашкавал 50гр, босилек ...

250.00 ден

говедско месо 150гр, кашкавал, домат, пармезан ...

250.00 ден

модар патлиџан, тиквици, кромид, домати, кашкавал ...

250.00 ден

СЕНДВИЧИ


Шунка, гауда, сенф, багет ...

80.00 ден

Тост леб, шунка, кашкавал, домати, краставици, помфрит ...

150.00 ден

120гр. салата, пофрит, сос ...

150.00 ден

багет, путер, сирење, салата, краставица, домат ...

80.00 ден

багет, тиквици, модар патлиџан, пиперка, сирење ...

150.00 ден

багет, домат, моцарела 60гр, песто сос ...

150.00 ден

БУРИТО


тортиља лепче, 120гр. телешко месо, црн грав, гауда кашкавал, томато ориз, павлака, са ...

160.00 ден

тортиља лепче, 120гр. пилешко месо, црн грав, гауда кашкавал, томато ориз, павлака, са ...

120.00 ден

120гр. свинско печено месо, тортиља лепче, басмати ориз, кашкавал, салата, s&p сосови ...

180.00 ден

120гр. плескавица, домати, црвен кромид, кисели краставички, s&p сосови, кашкавал ...

130.00 ден

басмати ориз, авокадо, кашкавал, црн грав, пченка, салса, павлака ...

150.00 ден

басмати ориз, кашкавал, црн грав, црвен кромид, домати, пченка, павлака, салса ...

130.00 ден

БУРГЕРИ ( со помфрит )


150гр. смеса од телешко месо, салата, сос, кисели краставички ...

130.00 ден

150гр. пилешко, домати, црвен кромид, кисели краставички, марула, s&p сосови, кашкавал ...

120.00 ден

150гр. мисиркино месо, домати, црвен кромид, кисели краставички, марула, s&p сосови, ка ...

200.00 ден

150гр. плескавица од брокула, морков, печурки, кашкавал, домати, црвен кромид, кисели ...

120.00 ден

БУРГЕРИ ( со чипс )


150гр. смеса од телешко месо, салата, сос, кисели краставички ...

130.00 ден

150гр. пилешко, домати, црвен кромид, кисели краставички, марула, s&p сосови, кашкавал ...

120.00 ден

150гр. мисиркино месо, домати, црвен кромид, кисели краставички, марула, s&p сосови, ка ...

200.00 ден

150гр. плескавица од брокула, морков, печурки, кашкавал, домати, црвен кромид, кисели ...

130.00 ден

СОСОВИ


mayo-ketchup ...

30.00 ден

tartar sauce ...

30.00 ден

honey-mustard ...

30.00 ден

garlic olive oil ...

30.00 ден

sweet chilli sauce ...

30.00 ден

hot chilli sauce ...

30.00 ден

ПИЦИ


кашкавал гауда 150гр, доматен сос, босилек, оригано ...

250.00 ден

моцарела 125гр, доматен сос, оригано ...

280.00 ден

Кашкавал 120гр, шунка 80гр, печурки, доматен сос ...

280.00 ден

Кашкавал 120гр, доматен сос, кулен 60гр ...

300.00 ден

пршута 60гр, моцарела 60гр, кашкавал 60гр ...

400.00 ден

кашкавал 120гр, доматен сос, кромид, тиквици, модар патлиџан ...

240.00 ден

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА


500гр копани, кари, црвен пипер, бибер, помфрит, лимон ...

220.00 ден

пилешки гради 250гр, помфрит, варен зеленчук ...

260.00 ден

100% телешко месо 250гр, кашкавал 80гр, помфрит, зеленчук ...

440.00 ден

бифтек 250гр, сланина, вргањ, путер, кромид, компир, варен зеленчук ...

1,200.00 ден

бифтек 250гр, компир и варен зеленчук ...

900.00 ден

рамстек 250гр, помфрит и зеленчук ...

600.00 ден

свински ребра 250гр, кромид, лук, сенф, ворчестер, ѓумбир, соја сос, магданос ...

300.00 ден

свински стек 200гр, помфрит, ориз, зеленчук, тартар сос ...

280.00 ден

250гр свински стек (3 до 4 шницли), помфрит, ориз, доматен сос, барбикју сос ...

360.00 ден

250гр филе, гауда 80гр, помфрит, ориз, зеленчук ...

400.00 ден

Пилешко 100гр, свинско 100гр, говедско 100гр, плескавица 100гр, колбас 100гр, помфрит 300гр ...

450.00 ден

200гр бела риба, помфрит, зеленчук, лимон, тартар ...

240.00 ден

250гр, помфрит, варен зеленчук, лимон, сос од лук ...

650.00 ден

250гр, помфрит или компир, зеленчук, луковина, лимон ...

450.00 ден

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА И СУПА НА ДЕНОТ


телешки гулаш со пире ...

340.00 ден

телешки гулаш со шпагети во сос од кромид ...

340.00 ден

ориз со разновиден зеленчук во соја сос ...

220.00 ден

супа на денот- Пилешка ...

120.00 ден

супа на денот- телешка ...

120.00 ден

супа на денот- зеленчукова ...

120.00 ден

ДЕТСКО МЕНИ


мини бургер со помфрит и кечап ...

90.00 ден

мини чизбургер со помфрит и кечап ...

120.00 ден

поховани пилешки прсти и помфрит ...

120.00 ден

поховани пилешки прсти и помфрит(сос од мајонез и кечап) ...

120.00 ден

тортиља лепче со пилешко и кашкавал (сос кечап) со помфрит ...

120.00 ден

шпагети мала порција со сирење и кечап ...

120.00 ден

помфрит ...

60.00 ден

чипс ...

60.00 ден

Палачинка по избор со: сладолед, банана, нутела ...

80.00 ден

ДЕСЕРТИ 120гр


ирска пита од јаболка со ореви и суво грозје ...

120.00 ден

чоколадна торта од сирење ...

120.00 ден

овошна торта од сирење ...

120.00 ден

палачинка со чоколаден крем ...

80.00 ден

палачинка со мед и ореви ...

80.00 ден

палачинка со џем ...

80.00 ден

АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


COCA COLA 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

×

Кошничка

{{ item.name }}

{{ item.quantity }} x {{ item.attributes.friendly_price }}

Кошницата е празна Вкупно: {{ totalPriceFormat }}

Број за телефонски нарачки 15911