Мелем од вкусови

30-60мин

10:00 - 16:30 | Bulevar Partizanski Odredi 29-1/033 | 15911

Мелем од вкусови

30-60мин

Работно време: 10:00 - 16:30

Bulevar Partizanski Odredi 29-1/033 | 15911

САЛАТИ


леќа, морков, маслинки, козјо сирење, домат, магдонос, потпечени семки, дресинг ...

150.00 ден

грав, домат, пченка, кромид, маслинки, марула, магдонос, потпечени семки, дресинг ...

160.00 ден

киноа, морков, црвена пиперка, кромид, марула, маслинки, суво грозје, дресинг ...

210.00 ден

пченка, марула, јајце, козјо сирење, дресинг ...

150.00 ден

просо, јајце, морков, домат, краставица, козјо сирење, рукола, магдонос, потпечени с ...

220.00 ден

наут, козјо сирење, краставица, кромид, пиперка, маслинки, дресинг ...

140.00 ден

фусили, домат, козјо сирење, маслинки, рукола, дресинг ...

150.00 ден

цвекло, кромид, козјо сирење, рукола, ореви, дресинг ...

170.00 ден

цвекло, хумус, пченка, пиперка, зелка, маслинки, портокал, семки од тиква, дресинг ...

140.00 ден

пилешко месо, пченка, домат, јајца, марула, козјо сирење, дресинг ...

220.00 ден

туна, интегрални макарони, домат, краставица, кромид, дресинг ...

220.00 ден

Тарана, млад кромид, магаднос, нане, дресинг со лимон и маслиново масло ...

150.00 ден

тиквичка, краставица, морков, марула, рукола, СЕМКИ ОД ТИКВА, калинка, дресинг ...

150.00 ден

хумус, марула, рукола, зелка, маслинка, фалафел, дресинг ...

160.00 ден

домат, морков, леќа ...

150.00 ден

ЖИТНИ ОБРОЦИ


овесни снегулки, овесни трици, морков, чија семе, суво грозје, мед, урма, лешник, сем ...

150.00 ден

овесни снегулки, банана, путер од кикиритки, мед, какао ...

150.00 ден

овесни снегулки, кефир, вишна, малина, мед, ореви ...

160.00 ден

овесни снегулки, кефир, сезонско овошје, сува кајсија, бадем, мед, афион ...

170.00 ден

киноа, сува кајсија, брусница, мед, урми, суво грозје, семки од тиква, лешник, бадем, ...

230.00 ден

овесни снегулки, чија семе, сезонско овошје, мед, бадеми ...

160.00 ден

овесни снегулки, манго, чија семе, кокос, мед, урми, ореви, ленено семе ...

200.00 ден

овес урми, бадеми, кокос, ленено семе, ванила, сончоглед ...

200.00 ден

пченица, суво грозје, ореви, цимед, мед ...

200.00 ден

КЕФИР, ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ, шумско овошје, ОРЕВИ, говедски желатин, мед, кокосово масло ...

150.00 ден

КЕФИР, чија семе, мед, банана, шумско овошје, ванила (кокос) ...

120.00 ден

Наут, оризово млеко, мед, какао, цимет, ванила, овошје ...

150.00 ден

СЕНДВИЧИ


протеински сендвич ...

70.00 ден

сендвич со авокадо ...

70.00 ден

леб, намаз од компир и суви пиперки, зеленчук ...

60.00 ден

леб, намаз од модар патлиџан (таан, ореви) зеленчук ...

60.00 ден

ВРАПОВИ


грав, домат, пченка, маслинки, марула, магдонос, потпечени семки ...

99.00 ден

фалафел, фета сирење, краставица, кромид, пиперка, маслинки ...

99.00 ден

пилешко месо, пченка, домат, јајца, марула, фета сирење ...

119.00 ден

ДЕСЕРТ


50g ...

40.00 ден

50g ...

40.00 ден

×

Кошничка

{{ item.name }}

{{ item.quantity }} x {{ item.attributes.friendly_price }}

Кошницата е празна Вкупно: {{ totalPriceFormat }}

Број за телефонски нарачки 15911