Mummy's Kitchen & Lounge Bar

30-60мин

10:00 - 17:30 | Булевар Кочо Рацин 14-5/51, Скопје 1000 | 15911

Mummy's Kitchen & Lounge Bar

30-60мин

Работно време: 10:00 - 17:30

Булевар Кочо Рацин 14-5/51, Скопје 1000 | 15911

ВЕГАНСКО МЕНИ


бунгур,пелат,зачини ...

40.00 ден

Сезонски зелеленчук,зачини, масло,луто пиперче ...

45.00 ден

ПОЈАДОК


(омлет од 3 јајца) ...

90.00 ден

ЧОРБИ


(телешко месо, зеленчук), 400ml ...

120.00 ден

САЛАТИ


350g ...

100.00 ден

350g ...

100.00 ден

350g ...

100.00 ден

350g ...

120.00 ден

350g ...

150.00 ден

КРОКЕТИ


(наут, кромид, лук, коријандер, презла) ...

20.00 ден

(тиквичка, зачини) ...

20.00 ден

ТЕСТЕНИНИ


(тестенина, сос од печурки-посно) порција 350гр. ...

130.00 ден

Брашно пченкарно и пченично, јогурт, јајце,сирење,масло,семки ...

40.00 ден

Брашно,к.вода,масло,зеленчук(посно) ...

40.00 ден

МЕСО НА ПАРЧЕ


200g ...

100.00 ден

(домашен), 200g ...

150.00 ден

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА


(пилешки стек,павлака за готвење,кари), порција 250-300гр.+салата ...

160.00 ден

(пилешки стек,путер од кикирики,павлака за готвење), порција ...

160.00 ден

(пилешки стек,сенф,печурки), порција ...

160.00 ден

(пилешки стек,ајвар), порција ...

160.00 ден

(пилешки стек,сезонски зеленчук), порција250-300гр+салата ...

170.00 ден

(пилешки стек,корнфлекс,јајце), порција ...

170.00 ден

(свинско каре,зеленчук), порција ...

180.00 ден

(свинско месо,чоколадо), порција ...

180.00 ден

(свинско месо,,ќофтиња од јунешко месо,печурки), порција ...

200.00 ден

(свинско каре, печурки, салата), порција ...

180.00 ден

(јунешко месо, кромид, праз, пиперка, печурки, доматен сос, салата), порција ...

220.00 ден

(пилешки стек, павлака за готвење, салата), порција ...

160.00 ден

(пилешки стек, пиперка, домат, салата), порција ...

160.00 ден

Пилешки стек,печурки,зачини ...

65.00 ден

РИБА


280g ...

300.00 ден

ВЕГЕ ХРАНА


1kg ...

200.00 ден

Пиперка,домат ...

130.00 ден

Помфрит порција ...

70.00 ден

(порција) ...

100.00 ден

Лепче ...

20.00 ден

200g ...

40.00 ден

ДЕСЕРТИ


Морков,јајце,брашно,шекер,крем сирење,ванила ...

50.00 ден

АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


COCA COLA 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

×

Кошничка

{{ item.name }}

{{ item.quantity }} x {{ item.attributes.friendly_price }}

Кошницата е празна Вкупно: {{ totalPriceFormat }}

Број за телефонски нарачки 15911