Ресторан 14

30-60мин

11:00 - 21:30 | ул. "Лондонска" бр. 6 Тафталиџе | 15911

Ресторан 14

30-60мин

Работно време: 11:00 - 21:30

ул. "Лондонска" бр. 6 Тафталиџе | 15911

ПОЈАДОК


Летна манџа ...

200.00 ден

Пиперка со јајце ...

150.00 ден

Омлет со сирење ...

120.00 ден

Омлет со печурки ...

120.00 ден

Омлет шунка, кашкавал и печурки ...

120.00 ден

3 јајца на око со 50g. сирење ...

160.00 ден

Телешка чорба ...

110.00 ден

Пилешка чорба ...

110.00 ден

Јагнешка чорба ...

110.00 ден

Шкембе чорба ...

110.00 ден

Рибја Чорба ...

110.00 ден

САЛАТИ


домат, пиперка, кромид, магдонос ...

130.00 ден

пилешки стек, кубети, марула, шери домати, дресинг ...

250.00 ден

марула, јајца, маслинки ...

120.00 ден

домат, пиперка, кромид, овчо сирење, магдонос ...

140.00 ден

зелка ...

100.00 ден

краставица ...

120.00 ден

домат ...

130.00 ден

макало ...

130.00 ден

ајвар ...

140.00 ден

пиперка, домат, лук ...

130.00 ден

павлака, краставица, лук ...

120.00 ден

рукола, шери домат, пармезан, моцарела, маслинки ...

240.00 ден

домат, краставица, сирење, кромид, оригано ...

140.00 ден

домат, краставица, сирење ...

130.00 ден

домат, краставица, зелка, морков, цвекло марула ...

120.00 ден

туна, марула, домат ...

200.00 ден

домат, моцарела, босилек ...

200.00 ден

ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА


100g ...

110.00 ден

100g ...

230.00 ден

100g ...

160.00 ден

100g ...

160.00 ден

пиперка во павлака ...

140.00 ден

подлучени тиквички ...

120.00 ден

подлучен модар патлиџан ...

120.00 ден

ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА


100g ...

130.00 ден

100g ...

120.00 ден

ќофтиња од тиквица ...

140.00 ден

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА


селско месо со праз и сува пиперка ...

260.00 ден

пржено свинско на домашен начин ...

220.00 ден

тавче гравче ...

180.00 ден

коленица со подварок ...

450.00 ден

коленица свежа ...

450.00 ден

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ОД МЕСО НА ЖАР


РИБА И МОРСКИ ПЛОДОВИ


порција ...

700.00 ден

1kg ...

800.00 ден

лосос филетиран ...

700.00 ден

лосос со коска ...

400.00 ден

лигњи на скара ...

450.00 ден

лигњи поховани ...

450.00 ден

ракови ...

650.00 ден

рижото морско ...

550.00 ден

школки ...

500.00 ден

ПАСТА


болоњезе ...

160.00 ден

фунги ...

160.00 ден

4 вида сирење ...

160.00 ден

бел сос со говедски пршут ...

160.00 ден

ПИЦИ


пршута ...

260.00 ден

капричиоза ...

210.00 ден

кулен ...

230.00 ден

вегетаријана ...

220.00 ден

пастрмајлија свинска ...

230.00 ден

пастрмајлија пилешка ...

230.00 ден

РИЖОТО


телешко рижото ...

260.00 ден

пилешко рижото ...

230.00 ден

зеленчуково рижото ...

230.00 ден

СЕЗОНСКИ ЈАДЕЊА


чварки ...

200.00 ден

кисела зелка ...

120.00 ден

пача ...

200.00 ден

туршија ...

150.00 ден

ДЕСЕРТ


сладолед ...

100.00 ден

топло - ладно ...

150.00 ден

кокос торта ...

70.00 ден

тартуфо сладолед ...

130.00 ден

трилече ...

70.00 ден

АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ


COCA COLA 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 4x0.45l + подарок Албум EURO 2020 ...

116.00 ден

COCA COLA 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

COCA COLA ZERO LEMON 2x1.25l + подарок Албум EURO 2020 ...

100.00 ден

×

Кошничка

{{ item.name }}

{{ item.quantity }} x {{ item.attributes.friendly_price }}

Кошницата е празна Вкупно: {{ totalPriceFormat }}

Број за телефонски нарачки 15911